Tiger – ulubiony sklep logopedy!

Podziel się wpisem z innymi!

tiger ulubiony sklep logopedy

Tiger – ulubiony sklep logopedy! Dziś będzie post bardzo krótki i bardzo szybki! Tak jak u większości z Was praca wre przed końcówką roku szkolnego. Co prawda u mnie koniec zajęć stacjonarnych dopiero za około 1,5 miesiąca ale już się dzieje!

Ok, nie przedłużając, zaczynajmy! Tematem przewodnim wpisu będzie mój ostatnio (od jakichś 2 lat, może dłużej ;)) bardzo lubiany sklep z, jak to określa mój Mąż, estetycznie i nowocześnie wykonanymi pierdołami 🙂 No i się z nim zgadzam w 100% 🙂 Tyle, że ja w tych pierdołach odnajduję wiele ciekawych pomysłów, które można śmiało wkomponować w terapię. A cena… jak dla mnie idealna. Powiedziałabym, że wielu gier / zeszytów/ gadżetów zbyt niska, patrząc na ich wykonanie, trwałość i wielofunkcyjność. A nie zapominaj proszę, że mam bardzo duże porównanie do wielu gier na rynku polskim, angielskim i chińskim 😉

Zapraszam!

Tiger – ulubiony sklep logopedy!

Zamysł posta jest taki: 

  • zdjęcie,
  • bardzo krótki opis.

Tworzenie twarzy, ubieranie zwierząt i lalek

Pokazuję Ci 3 książeczki.
W tej z kotem na okładce znajdują się nagie zwierzęta oraz naklejki ubrań, butów, itp., żeby je ubrać. Podobnie sprawa ma się w folderze z lalkami. W książeczce z pomarańczą są zdjęcia, które mają posłużyć za tło twarzy. Naklejki to w tym przypadku oczu, usta, nosy, uszy, wąsy, itp.

Kolorowanki wodne

Pokazuję Ci 2 jakie posiadam ale mam dla Ciebie dobre i złe wieści. Pierwsza od lewej strony jest już bardzo stara i u mnie w UK nie jest dostępna. Natomiast tą drugą kupiłam jakieś 3 tygodnie temu, więc wierzę, że i Tobie, jeśli będziesz chciała, się uda. Warto też zaznaczyć, że w drugiej kolorowance poukrywało się więcej programowania języka i wykonanie jest moim zdaniem bardziej odporne na działania dzieciaków 🙂 „Moje” dzieci szleją za nimi!

Zagadki logiczne

Jest to mały, niepozorny zbiór zagadek takich jak widzisz na zdjęciu, tylko jednego typu. Są przykłady prostsze i trudniejsze. Nic tylko rozdawać jako prace domowe! 🙂

Zgadnij co!

Tej grze poświęciłam kiedyś cały wpis, więc zainteresowanych zapraszam właśnie tam 🙂 

Autobus

Oryginalnie to piórnik z dwoma szufladkami. Wynajęty przez logopedę wozi m. in. samogłoski, sylaby, wyrazy, obrazki, lalki, programuje język w głowach dzieciaków.

Rybki

To doskonały przykład gry do wszystkiego! Możesz wykorzystać ją do czego tylko dusza zapragnie!

Puste kartoniki

U mnie akurat pomoc do nauki czytania i rozumienia czytanego tekstu, ale generalnie można wykorzystać do stworzenia np. memo, kartoników z samogłoskami, wyrazami lub paradygmatami. Nie jest ich niestety baaaaardzo dużo, więc przed zakupem zaplanuj ile kartoników potrzebujesz.

Ps. Kiedyś opiszę jak ja wykorzystałam kartoniki 😉 

Memo z dziurką 😉

Lodołamacz

Podobnie jak Autobus, Rybki, Memo z dziurką, Lodołamacz jest wielofunkcyjny!

Podsumowanie

Każdą z powyższych gier / pomocy mam, przetestowałam, wykorzystuję bardzo często na zajęciach. Tak jak pisałam wcześniej jakość gier jest super (jedynie Lodołamacz jest nieco gorszej jakości). Także z czystym sumieniem polecam!

A Ty masz jeszcze jakieś inne gry z Tiger’a godne polecenia? Pisz śmiało!

P. S. Chcesz być na bieżąco, zaglądaj do mnie na bloga lub na moją stronę na FB www.facebook.com/logopasja/ 🙂

Podziel się wpisem z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *