Historyjki naklejkami pisane

Podziel się wpisem z innymi!

historyjki naklejkami pisane

Brzmi intrygująco?! Właśnie tak ma być. Naklejki w terapii logopedycznej mają szerokie zastosowanie. Można by rzec, że logopeda, który nie ma naklejek pod ręką to nie logopeda! Wykorzystywać je można na wiele sposobów. Do nauki czytania, do terapii wad wymowy, do ćwiczeń przyimków w 2D, pamięci sekwencyjnej słuchowej, kategoryzacji, jako system motywacyjny, itd. Wymieniać mogę praktycznie bez końca. Dziś chcę Wam przestawić kolejne pomysły pisać historyjki naklejkami! Zapraszam.

Aby nie być gołosłowną z ich wszechstronnością przypominam ten wpis, ten i np. ten 🙂
Natomiast, aby nawiązać do dzisiejszego tematu pozwolę sobie przypomnieć wpis o składanych historyjkach, który moim zdaniem został zbyt mało doceniony! Brawa dla niego! 🙂

Historyjki naklejkami pisane

1) Terapeuta przygotowuje labirynt, nakleja naklejki tak, aby tworzyły logiczną historię. Zadaniem dziecka jest podążać po linii i opowiedzieć historię. Jest to opcja najprostsza.

2) Dziecko przez losowanie naklejek np. z worka uzupełnia w dowolnej kolejności puste okienka. Następnie łączy je według własnego pomysłu tak, żeby historia miała sens. Określone są 2 pola – początku i końca historyjki.

.

3) Dziecko losowo uzupełnia pary okienek naklejkami. Do tego pomysłu potrzebna będzie także kostka. Liczba parzysta oczek to górne okienko z pary, nieparzysta dolne. Po uzupełnieniu okienek historia rozpoczyna się w miejscu STARTU. Liczba oczek decyduje, które naklejki mają stać się elementem historii. Te okienka należy łączyć. Potem można opowiedzieć historię na podstawie okienek niepołączonych.

.

4) Historyjka o tygodniu. Dziecko uzupełnia okienka naklejkami, potem łączy je w odpowiedni sposób i opowiada co pirat robił lub planuje robić w tygodniu.

.

5) To opcja z przedstawionych najtrudniejsza. Należy połączyć z sobą okienka zaczynając od tego, które określenie sięga najdalej w przeszłość. Następnie okienka uzupełnia się naklejkami i historia do opowiadania gotowa.

.

.

Rzecz jasna przypominam o stażu! Więcej info tutaj! Na zgłoszenia i odesłane kwestionariusze czekamy do 26.02.2023 roku!

Podziel się wpisem z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *