Staż logopedyczny – edycja 2!

Podziel się wpisem z innymi!

Po zamknięciu naboru na pierwszy staż logopedyczny, dostałam mnóstwo zapytań czy będą kolejne edycje. Wtedy jeszcze tego nie wiedziałam. Nie miałam pojęcia jak to będzie, czy staż wypali, czy ktoś się zgłosi i dobrnie do końca, czy taka forma, jaką sobie wymyśliłam, ma sens i czy komukolwiek to się spodoba!

Dziś już znam odpowiedzi na te pytania i mogę śmiało zaprosić Cię na kolejną edycję naszego stażu logopedycznego! Ostatnio do zespołu dołączyły dwie, zadowolone z tego faktu, młode terapeutki!

Co i jak?

Wiele się nie zmienia. Uruchamiamy ponownie PŁATNY program stażowy. Jest on skierowany do początkujących logopedów. Zatem jeżeli…

 • jesteś na ostatnim roku studiów logopedycznych,
 • planujesz swoją karierę w zawodzie logopedy / neurologopedy,
 • nie masz jeszcze zbyt wiele doświadczenia,
 • chcesz założyć swój własny gabinet terapeutyczny,
 • chcesz za jakiś czas „wymiatać” wiedzą logopedyczną,
 • rozumiesz swoje braki i chesz się doskonalić pod okiem specjalistów

…to ten staż logopedyczny jest dla Ciebie!

Terapeutki z naszego zespołu, które (powiem w sekrecie…) niebawem poznasz w większości właśnie tak zaczynały. Wiem, że nieładnie jest się chwalić, ale serio mamy czym. Nawet nie wyobrażasz sobie jak wiele możesz się od nas nauczyć! Zresztą, sama przeczytaj co napisała o stażu Ola (nasza świeżynka) 🙂

O stażu dowiedziałam się dzięki stronie internetowej Logopasja. Będąc logopedą na urlopie wychowawczym zamarzyłam o powrocie do logopedii, sprawdzeniu własnej wiedzy, usystematyzowaniu jej oraz nauce nowych zagadnień. Pomyślałam – staż logopedyczny, w pełni zdalny… Dlaczego nie spróbować? Nie myliłam się, ponieważ dał mi on możliwość innego spojrzenia na posiadaną przeze mnie wiedzę logopedyczną. Innowacyjne podejście do szeroko rozumianej terapii dzieci z zaburzeniami mowy pozwoliło mi poszerzyć horyzonty własnego doświadczenia a także zauważyć braki merytoryczne. Poświęciłam czas na przygotowanie się do testu, który wbrew pozorom nie był łatwy. Tym bardziej ucieszyłam się, gdy zaproponowano mi współpracę! Obecnie pracuję w domu jako terapeuta rozwojowy, spełniam swoją pasję a także mogę liczyć na wsparcie zespołu podczas każdej prowadzonej przez mnie terapii. Mam wrażenie, że staż i praca w zespole dały mi więcej niż godziny szkoleń i lata spędzone na uczelni.

Dlaczego?

Głównym problemem, z którym borykają się początkujący terapeuci jest brak usystematyzowania wiedzy zdobytej podczas studiów. To czego uczą nas na uniwersytetach to teoria, która niejednokrotnie jest daleka od praktyki. Nie jestem oczywiście przeciwniczką teorii i jeżeli śledzisz bloga to dobrze o tym wiesz… ale tę całą wiedzę trzeba poukładać w odpowiedni sposób, aby była użyteczna i przydatna w realnym życiu. Przyczyna i skutek, tak właśnie pracujemy. Ma być szybko i efektywnie. Tym się właśnie zajmiemy podczas stażu.

Konkrety

Staż odbywa się w formie zdalnej. Będzie to intensywne, interaktywne szkolenie oraz (na późniejszym etapie współpracy) praca z pacjentami / klientami według mojej autorskiej metodologii. Staż wymaga Twojego zaangażowania, czasu, chęci i nauki. Bez tego, nie ma szans na współpracę.

Kilka przykładów rzeczy, którymi będziemy się zajmować:

 • holistyczna diagnoza logopedyczna,
 • planowanie i wdrażanie terapii,
 • ocena postępów działań logopedycznych,
 • zarządzanie sobą w czasie,
 • merytoryka pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju mowy,
 • merytoryka pracy z dziećmi z wadami wymowy,
 • praca z wymagającym klientem, itd. To tylko zarys tego, czego będziesz się uczył sam i z moją pomocą.

Cały program jest podzielony na 3 etapy.

 • Pierwszy to rekturacja
 • Drugi to ogólne szkolenie dla osób, które przejdą rekrutację
 • Trzeci to faktyczny staż (ostatnio zatrudniliśmy 2 osoby!)

Kiedy zaczynamy i kończymy nabór?

Ruszamy z tematem od zaraz. Musimy zobaczyć ile osób się zgłosi w tej edycji oraz jakie będą odpowiedzi na formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja kończy się 20.08.2023 o godzinie 24.00 czasu PL. Czas trwania szkolenia ogólnego będzie uzależniony od liczby chętnych, ale docelowo całość potrwa pewnie około 2 miesięcy. Staż właściwy to już normalna współpraca, obowiązki i uczciwe wynagrodzenie. W praktyce oznacza to, że przyjmiemy grupę osób, która otrzyma ogrom wiedzy, a na koniec wybierzemy najlepszego kandydata lub kandydatkę!

Jak aplikować na nasz staż logopedyczny?

Wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres e-mail: rekrutacja@logopasja.pl i poprosisz o formularz zgłoszeniowy na staż logopedyczny.

Zgłoś się, przyjdź na pierwsze spotkanie i oceń sam! Niczego nie tracisz, a możesz sporo zyskać! Serio!!! Sama dałabym bardzo dużo, żeby Ktoś dał mi to wszystko na początku mojej drogi w zawodzie logopedy! A mówię to z perspektywy osoby, która jest praktykiem od 14 lat!

Powodzenia! 🙂

Podziel się wpisem z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *