Konferencja Nauczycieli Polskich Szkół Sobotnich w Londynie 2013

Podziel się wpisem z innymi!

konferencja
Konferencja w Londynie

Konferencja w Londynie

Krótka relacja z Konferencji Nauczycieli Polskich Szkół Sobotnich w POSK – u w Londynie organizowanej przez Polską Macierz Szkolną.

Konferencja mimo, iż odbyła się w sobotę cieszyła się dużym zaiteresowaniem ze strony nauczycieli. Było ich blisko 120. Przyjechali z wielu Polskich Szkół Sobotnich z całej Anglii.  Tak duża liczba osób zainteresowanych spotkaniem świadczy o tym, że polscy nauczyciele czują potrzebę rozwijania się i doskonalenia. Polscy nauczyciele (i nie tylko) chcą poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nowe doświadczenia, by polepszać jakość nauki polskich dzieci mieszkających w Wielkiej Brytanii. GRATULUJĘ ZAANGAŻOWANIA I CHĘCI! TAK TRZYMAĆ!

_DSC1170
Nauczyciele zostali podzieli na grupy, zgodnie z tym z jakimi dziećmi, w jakim wieku, pracują. Każda z nich miała zajęcia w osobnych salach. Proponowanych wykładów było 9. Po 3 na grupę. Osobiście uczestniczyłam w dwóch. Pierwszy traktował o dwujęzyczności. Był prowadzony przez psychologów. Drugi poświęcony był NLP. Moim zdaniem były to zajęcia godne uwagi. Mogłam wysłuchać tylko tych 2 wykładów, ponieważ… 

sama prowadziłam warsztat „Jak przeprowadzać diagnozę polskiego dziecka w Anglii. Warsztaty”.

_DSC1174

Uczestnicy otrzymali materiały, które ułatwiały im systematyzowanie informacji przekazywanych w trakcie zajęć. Mówiliśmy przede wszystkim o słuchu fizjologicznym, słuchu fonemowym, sprawnosci artykulatorów, artykulacji, lateralizacji, rozwoju mowy dziecka i o wielu innych istotnych kwestiach 🙂

_DSC1191

Było mi bardzo miło, gdy nauczyciele brali czynny udział w ćwiczeniach i zadawali wiele pytań. To świadczy o tym, że tematyka logopedyczna ciekawi wielu, gdyż widzą duże problemy w tym zakresie.

Z tego miejsca chciałabym gorąco PODZIĘKOWAĆ wszystkim słuchaczom moich zajęć. Dziękuję za chcęć współpracy i podążanie za proponowanymi zadaniami. A niektóre wymagały sporego zaangażowania 🙂  Dziękuję także osobom, z którymi rozmawiałam w kuluarach. Miałam też okazję porozmawiać o samorozwoju i przypadkach dzieci z obecnymi tam logopedami. Te rozmowy były dla mnie bardzo budujące. Spotkało mnie w nich wiele serdeczności ale także frapujących pytań.

Mam nadzieję, że spotkamy się za rok! 🙂

Koniec 🙂


logopasja-after-content
Logopedo, mam dla Ciebie bezpłatne materiały terapeutyczne
Rodzicu, zapraszam na bezpłatną konsultację


Podziel się wpisem z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *