Kolorowe patyczki. Ale nuda!

Podziel się wpisem z innymi!

kolorowe patyczki

 

Kolorowe patyczki 🙂

O syntezie i analizie wzrokowej często piszę, sama dobrze o tym wiesz, jak śledzisz blog. No i… pojawia się problem, bo… dziś znowu o tym będzie, tylko, że inaczej! Ale nuda…! 

Dziś post o kolorowych patyczkach w ćwiczeniach percepcji wzrokowej. Zapraszam!

Kolorowe patyczki na zajęciach logopedycznych

Zamówiłam je bardzo, bardzo dawno temu i było ich bardzo, bardzo dużo! Pokazywałam je nawet na facebook’u logopasji. Z patyczków jest też inna gra, tyle że dla dzieci starszych, zarówno dla dzieci jedno jak i dwujęzycznych. I rzekłabym bardziej językowa niż  wzrokowa. A dziś będzie o patyczkach kupionych w tym samym czasie, tyle że kolorowych 🙂

Kolorowe patyczki…

…wyglądają tak:

kolorowe-patyczki-2

No dobra, trochę je podrasowałam. Ale Ty nie musisz tego robić. Do patyczków podoklejałam kawałki filcu. Uprzedzając Twoje pytania. Użyłam zwykłego, szkolnego płynnego klej. W sumie sama się zastanawiam jak to się trzyma i nie odpada ale tak jest i ok 🙂

Zapewne znasz słowa: 

ZNOWU…,

kiedy pokazujesz dziecku coś, co zna a co wciąż sprawia mu problem. I tak jest często, gdy ćwiczę z dziećmi percepcję wzrokową, zwłaszcza z tymi, których nie jest ona najmocniejszą stroną. Dlatego tak „kombinuję” z zadaniami z tego zakresu, żeby słyszeć:

WOW!

Podobnie jest z kolorowymi patyczkami. Zadania są dość proste ale są pewne „haczyki”, które robią różnicę i komplikują ćwiczenie.

Zabawa polega na odwzorowywaniu podanego wzoru, popatrz:

kolorowe-patyczki-3

kolorowe-patyczki-4

kolorowe-patyczki-7

Złożoność wzorów zależy od możliwości dziecka i Twojej wyobraźni. Ja nie mam zbyt wielu patyczków tego samego rodzaju. Ale u Ciebie może być przecież inaczej. Wtedy patyczki będziesz mogła wykorzystać do jeszcze innych ćwiczeń, np. z zakresu sekwencji.

[newsletter_form form=”1″]

Podziel się wpisem z innymi!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *