Co mają gąbki do zmywania do układanek lewopółkulowych?

Podziel się!


Zapewne jeżeli czytasz tego bloga to korzystasz w swojej pracy z układanek lewopółkulowych. Kiedyś pisałam o moich wariacjach na ich temat. Dziś jednak chciałabym zostać na dość podstawowym poziomie ale pokazać Ci kolejny poziom wtajemniczenia, o którym w kontekście układanek lewopółkulowych rzadko się wspomina.

Zapraszam!

Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazał Ci swojego DIY 🙂

Powstała ona przypadkiem, kiedy w supermarkecie ASDA kupiłam gąbki do zmywania naczyń na 1Ł, które nie nadawały się totalnie do tego, do czego zostały stworzone 😉 Nie chciałam ich wyrzucać, bo szkoda. Miałam ich chyba z 9. No i tak powstały one – moje układanki lewopółkulowe!

Piękne, kolorowe, duże (4 x 4 cm) , miękkie układanki lewopółkulowe 🙂

Jest ich 18 – po 6 w każdym kolorze. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę układać wzory 3 x 3 w 3 kolorach, zobacz:

Układanki lewopółkulowe – wzory zlane

Jednak dziś chciałam pokazać kolejny krok w układankach lewopółkulowych. Wzory zlane. Są one istotnym krokiem w stopniowaniu trudności i o wiele cięższym zadaniem dla wielu dzieci. Do tego celu, do swoich układanek stworzyłam plansze:

Mam ich 4 ale z każdej z nich mogę korzystać 4krotnie, obracając je 🙂 Co daje łacznie 16 “różnych” plansz. Spójrz!

Zadaniem dziecka jest ułożyć wzór z gąbek, odwzorowując tym samym zaprezentowana mu planszę.

Jeżeli układanie wzorów z białym elementami na białym stole jest dla dziecka percepcyjnie za trudne używam czarnego brustolu formatu A3 jako podkładki do ćwiczenia.

Jeżeli opcja z 3 kolorami jest dla dziecka nie do osiągnięcia wykorzystuję układanki z 2 kolorami 🙂

Rzecz jasna układanki lewopółkulowe na tym się nie kończą. Jest jeszcze wiele innych ich poziomów ale o tym może już kiedy indziej.

Zakończenie

Dzisiejszy post powstał z opóźnieniem, bo jestem na finiszu roku szkolnego. Raporty, pożegnania, zajęcia, terapie zdalne, itd. Dużo tego… W tym wszystkim wybacz mi poślizg! Mam nadzieje, że post się przyda!

Życzę Ci spokojnego tygodnia.


Spodobał Ci się dzisiejszy wpis?

Jeżeli tak, to świetnie! DOŁĄCZ do pozostałych a otrzymasz mojego e-booka Diagnoza logopedyczna w pigułce oraz innych BEZPŁATNYCH materiałów. Czasem powiadomię Cię też o moich najnowszych artykułach. Doceniam to, że tu jesteś. A teraz...

Wpisz imię

Podaj e-mail

Podziel się!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *